RolePlay8Craft

Forum serwera minecraft : RolePlayCraft IP: sph.owncraft.pl:6469. Serwer survival/roleplay


  • Index
  •  » Poradniki
  •  » Poradniki na temat spraw związanych tematycznie z redstonem

#1 2012-12-18 19:39:29

Amaltis

Admin

39845365
Skąd: Miejsce?
Zarejestrowany: 2012-06-19
Posty: 65
Punktów :   

Poradniki na temat spraw związanych tematycznie z redstonem

W tym temacie zamieszczane będą poradniki na temat mechanizmów z redstonu.
Pierwszy, bardzo krótki, raczej w ramach ciekawostki; jednak w czasie pisania tego wymyśliłem już kilka zastosowań mechanizmu.

Może nie do końca można to nazwać mechanizmem, ale, jak już wspomniałem, ciekawostką. Jest to piston włączony bez zasilania. Ja jeszcze o tym nie wiedziałem zanim sam to odkryłem i jeżeli jest to wiadome ogółowi, ma wina.

Nie trzeba dużo słów, aby to opisać. Zamieszczę tutaj screenshota, który to opisuje lepiej niż ja.
Mogą być jakieś problemy z img, strona może dłużej się ładować, więc zamieszczone zdjęcia będę dawać jako spoilery, ukryty tekst.
(jeżeli coś się nie zgadza z img, to po prostu zamieszczę link: http://img803.imageshack.us/img803/7562/piston.png )

Spoiler:

http://img803.imageshack.us/img803/7562/piston.png

1) Ułóż blok obok wybranego pistonu i postaw na nim dźwignię, włącz ją;
2) Na tym bloku postaw kolejny blok, niech nie zabraknie i dźwigni, również ją włącz;
3) Zniszcz dźwignię na dolnym bloku;
4) Zniszcz dolny blok;
5) Zniszcz górny blok;
6) Ciesz się swoim pistonem;
7) (opcjonalnie) Wykorzystaj go.

Po położeniu lub zniszczeniu bloku obok, a nawet wypłynięciu wody (czyli zaaktualizowaniu bloku) piston wróci do normy. Co do zastosowań: może on służyć jako metoda przeciw griefowaniu- gdy ktoś zniszczy blok obok pistonu, on przesunie blok i energia przepływająca wcześniej przez ten blok już nie będzie przepływać i załączy pułapkę. Działa to jak sławny wybuchowy piecyk, tylko, że bez zastosowania wody. Co do bloku górnego- nie jestem pewien, czy jeżeli zachowa się go i gdy doprowadzi się aktywny redstone, a potem go wyłączy, to czy piston nie zmieni swojego stanu. Nie zmienia to faktu, że ta metoda jest również jednorazowa, czyli na równi z wodą.


Kontakt głosowy: jedynie TS.

Offline

 
  • Index
  •  » Poradniki
  •  » Poradniki na temat spraw związanych tematycznie z redstonem
IP serwera: sph.owncraft.pl:6469 UWAGA, serwer jest kontynuowany przez użytkownika BARTO, pod nowym IP. 2014 10 kwietnia

Stopka forum

RSS
Powered by PunBB 1.2.23
© Copyright 2002–2008 PunBB
Polityka cookies - Wersja Lo-Fi


Darmowe Forum | Ciekawe Fora | Darmowe Fora
www.eternalwinners.pun.pl www.wspolnotagloriapark.pun.pl www.kurow.pun.pl www.butterflies.pun.pl www.tibiarules.pun.pl